Ставки на кіберспорт в асортименті українських букмекерських контор з’явилися відносно недавно. Перші офіційні змагання серед любителів комп’ютерних ігор відбулися в Америці в кінці минулого століття. Протягом наступних 2 десятиліть кіберспорт, також званий e-sport, популяризувався у всьому світі. На сьогоднішній день, аудиторія найбільших міжнародних кібер-турнірів збирає не тисячі, а мільйони учасників. Призи в таких змаганнях досягають сотень тисяч доларів США. Прогнози на кіберспорт стали не менш затребуваними, ніж ставки на бокс, футбол, баскетбол, волейбол, плавання, біг або теніс.

Особливості ставок на кіберспорт

Комп’ютерні ігрові змагання з кожним днем завойовують все більше і більше шанувальників. Ця тенденція легко пояснюється тим, що кількість молоді, яка проводить час перед екранами ПК, граючи в «стрілялки», «гонки» і різні RPG, невпинно зростає. Причому, більшість не тільки грають в електронні ігри, але й спостерігають за грою інших користувачів (і навіть коментують її). Цілком логічно, що багато любителів комп’ютерних ігор із задоволенням роблять ставки на кіберспорт, відгуки про подібні парі досить позитивні, хвалебні, так що любителів азарту і погоні за удачею це дуже приваблює. Як результат, все більше букмекерських організацій розширюють свій асортимент подій і пропонують укладати парі на турніри по «CS:GO», «DOTA» і так далі.

Варто зауважити, що робити по-справжньому правильні, точні прогнози на кіберспорт на порядок складніше, ніж на інші види спорту. Справа в тому, що сенсації і несподіванки тут відбуваються набагато частіше, ніж у футболі, баскетболі або хокеї. Перш, ніж спробувати удачу, поставивши на той чи інший турнір, корисно розібратися, що являють собою змагання з e-sport і, відповідно, як правильно робити ставки на кіберспорт.

Особливості кіберспортивних змагань і ставок на e-sport

Кіберспортивні змагання бувають командними і одиночними. Перші більш популярні і, відповідно, частіше зустрічаються в асортименті подій букмекерських контор. Команда складається з тренера, капітана і деякого числа гравців (не більше 15 осіб). Суперники змагаються в обраній командній електронній грі. Основна умова-відсутність яскраво вираженого елемента випадковості, який здатний кардинально змінити хід (і результат) гри. Якщо вивчити інформацію про те, на що робляться ставки на кіберспорт, відгуки свідчать про те, що це переважно файтинг, битви на арені (бої), головоломки, стратегії, Спортивні симулятори, або шутери (від 1-ї особи).

Найбільш популярні комп’ютерні ігри, на які найчастіше роблять ставки на кіберспорт:

  1. «League of Legends»;
  2. «CS:GO»;
  3. «DOTA-2»;
  4. «FIFA»;

Виходячи з усіх особливостей кіберспортивних змагань, беттери укладають по ним наступні парі:

  • Ставки на основний результат (на переможця раунду або всього матчу);
  • На конкретний результат даної події;
  • На переможця змагання;
  • Тотал більше або менше;
  • Ставки на фору;
  • Парі на показники статистики;

Ставки на кіберспорт скінами: що це таке і навіщо потрібно?

Скіни-це одяг (і інші елементи зовнішнього вигляду героїв), а також різноманітні внутрішньоігрові речі. Мабуть, грою з найбільшою кількістю скінів можна заслужено назвати «CS:GO». Їх можна отримати, купивши ключі і відкривши скрині, які випадають майже в кожній грі. Іноді скіни даються просто так (після вдалого матчу) або дістаються після успішного виконання завдання. Можна отримати скін в пункті обміну, або придбати його «з рук» у іншого гравця. Багатьом користувачам куди простіше розлучатися зі скінами, ніж з грошима. З цієї причини багато букмекерські контори практикують ставки на кіберспорт скінами. Якщо збирати скіни і потім їх продавати або використовувати для парі, можна заробити не менше, ніж якщо регулярно робити спорт-ставки.

Для прикладу: снайпер Navi-охоронець придбав скін на AWP (Dragon Lore), ні багато, ні мало, за 10 тисяч доларів. До слова, це далеко не єдиний подібний випадок.

Різниці між грошовими ставками і парі зі скінами практично немає. На ігрові події використовуються ті ж коефи, що і при грошових парі. Якщо говорити про нагороду, все залежить від особливостей договору, а також від коефіцієнта. Наприклад, якщо беттер виграє парі з коефом 3:0, то крім своєї ставки він отримає ще 3 скіни, рівнозначних за вартістю тому, який був поставлений на кін. Деякі беттінгові контори конвертують (повністю або частково) скіни в гроші, умови обміну залежать від зробленої ставки, ігрової події і, звичайно, особливостей роботи самого букмекера.

Як робити ставки на кіберспорт?

По суті, укладення парі на кіберспортивні події не особливо відрізняється від ставок на традиційні види спорту. В Україні працює безліч букмекерів, що мають ППС (пункти прийому ставок) і сайти, де можна грати в режимі онлайн. Останнє більш популярно, оскільки дозволяє ставити завжди і скрізь, незалежно від часу доби, дня тижня і навіть місця перебування беттера. Є 2 варіанти, як віддалено робити ставки на кіберспорт: скачати додаток на смартфон або планшет, або зайти на веб-сайт обраного букмекера.

Щоб укласти парі, знадобиться зареєструватися і надати про себе деякі дані: ПІБ, електронну пошту і мобільний телефон. Обов’язково доведеться підтвердити вік. До ставок допускаються гравці старше 21 року (відповідно до закону). Деякі букмекери дозволяють робити ставки на кіберспорт без паспорта, але при цьому, для виведення виграних грошей все одно доведеться пройти верифікацію (перевірку). Даний умов дотримуються такі відомі контори, як «1хбет», «Марафон«», «Леон», «Pin-UP» і деякі інші.

Для початку, треба вибрати беттера, щоб робити ставки на кіберспорт, скачать застосунок або зареєструватися на сайті, потім варто вибрати подію і перед укладенням парі вивчити спортивну статистику гравців.

Один з істотних недоліків, який сильно засмучує шанувальників кіберспорту – рідкість проведення великих міжнародних змагань. Але, оскільки даний спортивний напрямок активно розвивається, є всі шанси на те, що незабаром змагання e-sport стануть такими ж частими і регулярними, як футбольні, баскетбольні, або волейбольні матчі.

Аналіз майбутніх подій

Перш, ніж поставити на обрану кіберспортивну подію, треба уважно вивчити статистику і останні новини. У комп’ютерних турнірах не так важливо, як команда або гравець виступав в минулому, як актуальні відомості зі стану конкурентів.

Важливо розуміти, що навіть фаворити мають всі шанси програти аутсайдерам, які не мають великого досвіду в грі. Так трапляється, коли команда лідера грає в не повному (або не оптимальному) складі, або обкатує нову схему. Коли турнір складається з 1 розіграшу, ймовірність випадкового результату дуже висока (це називається андердог). В окремих комп’ютерних іграх (наприклад, в «Dota-2») всі учасники мають практично рівні шанси на виграш. У відбіркових турнірах часом бувають “договірні” матчі, так що даним напрямком занадто сильно захоплюватися не варто.

Ставки на турніри з кіберспорту-відносно новий, але дуже перспективний напрямок беттінга. Якщо правильно підійти до парі, гравці мають всі шанси «зловити удачу за хвіст», отримавши чималий виграш.